Vinařství Dufek

Svatobořice-Mistřín

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje i toto vinařství, jehož počátky sahají do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů. V následujících letech se vinařství zaměřilo střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra jejich vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice se obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína vinařství realizuje pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve "vinařině" předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vinařství vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale) s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Zdroj: webová prezentace vinařství Dufek


Svatobořice-Mistřín jsou obec v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji, 4 km jihozápadně od Kyjova. Obec se skládá ze dvou částí, Svatobořic a Mistřína. Žije zde 3493 obyvatel. Od roku 2002 je součástí Mikroregionu Nový Dvůr.


Vyberte si lahve tohoto vinařství 

v prodeji od července 2022

Kategorie