Svátek růžových vín: Ochutnejte nejlepší vína od vinařství Šalša, Žůrek, Strapina, Perk, Čech a dalších!

24.04.2024

1. května se každoročně koná Svátek růžových vín, který je každoročně oblíbeným setkáním milovníků vína. V České republice se tento svátek slaví již několik let a stává se stále populárnějším. 1. května promění růžová vína den lásky a romantiky v den s nezapomenutelnými zážitky.

Vyzkoušejte v tento den růžová vína od našich vinařů - vinařství Šalša, Žůrek, Perk, Vinopa, Veselý, Strapina, Sedlák, Vajbar a Čech. Tato vinařství jsou známá pro své kvalitní víno a každý rok přinášejí na Svátek růžových vín nové ročníky růžového vína.

Vína doporučujeme párovat s dobrým jídlem, které se skvěle hodí k vínu. Moravská růžová vína jsou svěží a aromatická a podávají se dobře nachlazená. Do páru se tak ideálně hodí s lehčími úpravami pokrmů, jakými jsou saláty, těstoviny, sýry a jiné. Výraznější aromatická vína pak skvěle ladí s grilovanými masy a rybami. Obecně platí, že čím lehčí pokrm, tím lehčí víno a naopak. Vína s vyšším zbytkovým cukrem se hodí spíše k ovocným salátům nebo ke sladším dezertům.

Svátek růžových vín je tedy skvělou příležitostí pro milovníky vína, aby si užili den plný zábavy a ochutnávání růžových vín od dobrých vinařství. Takže neváhejte a na Svátek růžových vín 1. května otevřete dobrou "růžovku" nebo růžové FRIZZANTE a napárujte s dobrým jídlem!