Vína z vinařství Les Vignerons de la Vicomte

Kategorie

Ilustrační foto


Vinařství Les Vignerons de la Vicomte se nachází v blízkosti městečka Montpellier na samém západě Jižní Francie v místě, kde se setkává Středozemní moře s Pyrenejemi.

Již v 5. století tu započali vinnou révu pěstovat na slunných svazích s výhledem na moře staří Řekové. Na tyto tradice zde nyní navazuje úspěšné vinařské družstvo s nejmodernější technologií využívající šetrné postupy při zpracování hroznů a výrobě vína. Les Vignerons de la Vicomté je výsledkem spolupráce sedmi menších vinařství. V současné době hospodaří na 7 000 ha vinic s celkovou produkcí 500 000 hl vína ročně.

Les Vignerons de la Vicomté produkují vína šitá na míru, která vznikla s myšlenkou na koncového zákazníka. Každý okamžik je jedinečný! Vinaři z Les Vignerons de la Vicomté usilují o to, aby si mohli zákazníci dopřát taková vína, která umí z jedinečného učinit nezapomenutelné.

Oblast Languedoc-Roussillon má velmi podobné klimatické podmínky s oblastmi, které leží v blízkosti - Provensálsko a Jižní Rhóna. Středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou 14°C.

Zdroj: Palác vína