Vinařství Čech

Tvrdonice

Vinařství Čech - to je vlastně polovina dříve velmi úspěšné vinařské firmy ČEBAV, která byla ověnčená vavříny z mnoha tuzemských i zahraničních soutěží. Sklepmistr a spolumajitel Jan Čech dokázal svými víny vynést tuto firmu na pomyslný vinařský Olymp.

Když se v roce 2010 oba původní majitelé rozhodli, že každý z nich půjde svou vlastní cestou, vzniklo ryze rodinné vinařství a firma se přejmenovala na Vinařství Čech. Nic se v ní prakticky nezměnilo, provozovna i sklepmistr zůstali stejní. Do této čistě rodinné firmy nastoupil syn Petr, jinak vystudovaný stavební inženýr, který má k vínu a ke všemu, co s ním souvisí, velice kladný vztah.

Na jaře 2011 podlehl těžké nemoci majitel a sklepmistr Jan Čech a pomyslné žezlo převzal syn Petr. Svými víny ročníku 2010 i 2011 dokázal, že měl v osobě svého otce vynikajícího učitele, protože tato vína získala zatím nejvíce ocenění v historii celé firmy. 

Provozovna firmy, postavená v roce 2000, se nachází na okraji Tvrdonic. Je vybavena nejmodernější vinařskou technologií a převážná většina produkce je zaměřena na vína jakostní, vyrábí i víno ledové. Hospodaří na 22 hektarech vlastních vinic v systému ekologického zemědělství a zaměřujeme se především na vysoce kvalitní přívlastková vína. Z bílých odrůd najdete na vinicích tohoto vinařství Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Chardonnay. Z červených pak hlavně Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Neronet a Dornfelder.

I nadále se vinařství řídí filozofií původního majitele a sklepmistra, po kterém nese vinařství jméno, a to - kvalitní a dobré víno za rozumnou cenu, abyste se vždy rádi vraceli k vínu od Čecha z Tvrdonic.

Zdroj: webová prezentace vinařství Čech


Obec Tvrdonice se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Žije zde 2108 obyvatel. Tvrdonice jsou folklórním centrem Podluží, výrazné podoblasti národopisné oblasti Slovácko. Jde o vinařskou obec ve Slovácké vinařské podoblasti.

Vyberte si lahve tohoto vinařství