Vína z vinařství Čech

CO JSOU BIO VÍNA
A ČÍM JSOU TAK VÝJIMEČNÁ

Bio víno je víno vyrobené z ekologicky pěstovaných hroznů. Tedy z hroznů vypěstovaných bez použití umělých hnojiv, pesticidů a dalších chemických látek za dodržení maximálně ekologických postupů. Pro bio víno je stanovena nižší hladina siřičitanů než u klasického vína a je také označováno jako organické. 

Kategorie

Rodinné Vinařství Čech najdete ve vinařské obci Tvrdonice, která leží v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v oblasti nazývané Moravské Slovácko. Tato podlužácká obec je proslavena svým pestrým kulturním životem, folklórem, bohatými kroji a v neposlední řadě i národopisnými slavnostmi - Podluží v písni a tanci - které se zde každoročně pořádají. Vinařství založil a svými víny proslavil Jan Čech , vinař tělem i duší, který se na nás dívá bohužel už jen z vinařského nebe. Založeno bylo už v roce 1996, kdy se ještě jmenovalo ČEBAV. Od roku 2010 funguje pod svým nynějším názvem a práci po svém otci, který předčasně odešel, převzal jeho syn Petr.

Vinařství se svými víny dosáhlo významných úspěchů jak na tuzemských, tak na zahraničních soutěžích. Pravidelně se účastní mezinárodních soutěží v Anglii - IWSC London, Decanter World Wine Awards, ve Francii - Vinalies International Paris, v Rakousku - AWC Vienna , v Americe - International Wine Competition San Francisco a Finger Lakes nebo na Slovensku - Muvina Prešov, Víno Bojnice.

Vinařství hospodaří na 25 ha vlastních vinic, které se nacházejí v katastru obcí Tvrdonice a Týnec a jsou obhospodařovány v režimu BIO. Toto ekologické vinohradnictví je zaměřeno na používání přirozených procesů a recyklace a pracuje s kvetoucími, druhově bohatými směsmi bylin. Nadzemní hmota díky nabídce kvetoucích rostlin přitahuje užitečné organismy, které slouží jako přirozená regulace škůdců. Takto pěstované hrozny pak následně vinařství zpracovává nejmodernější vinařskou technologií a slouží jako základ pro výrobu vysoce kvalitních vín.

Zdroj: webová prezentace vinařství Čech


Obec Tvrdonice se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Žije zde 2108 obyvatel. Tvrdonice jsou folklórním centrem Podluží, výrazné podoblasti národopisné oblasti Slovácko. Jde o vinařskou obec ve Slovácké vinařské podoblasti.