Vína z rakouského vinařství Gmeinböck

"JMÉNO GMEINBÖCK ZNAMENÁ LEHKOST A POTĚŠENÍ Z PITÍ.
ZŮSTÁVÁME VĚRNÍ SOBĚ A SVÉMU PŮVODU A VYTVÁŘÍME AUTENTICKÁ, TRADIČNÍ VÍNA S UZNÁVANOU HODNOTOU." Manuel Gmeinböck

Pro všechna vína Gmeinböck platí pár věcí: obejdou se bez zbytečného balastu, mají silný charakter a do láhve vnesou i chuť půdy. Protože v Poysdorfu mají velmi dobré lokality pro pěstování révy vinné a nezaměnitelné klima. Jejich vína se vyznačují svou nezávislostí a osobitostí.


Vína jsou k pití! Zábava a radost ze života, které si vinařství spojuje se svým řemeslem, by měly být podle jejich fylozofie hmatatelné i pro jejich zákazníky . Proto lahvují především mladá vína, která jsou konzumně zralá a která vás dobře naladí – a donutí vás mít chuť na další! Jako rodinný podnik se sídlem v Poysdorfu v srdci Weinviertelu již téměř 300 let není pro vinařství udržitelnost jen otázkou času, ale samozřejmostí. Jsou si vědomi své odpovědnosti vůči budoucím generacím. Do přírodního koloběhu tedy zasahují jen minimálně a zachovávají tak biodiverzitu, což jim prospívá při jejich práci na vinici.

Jestřáb, zajíc a koroptev – to jsou zvířata, která žijí mezi jejich vinicemi a inspirují vinařství k vytváření báječných vín. S velkou mírou citlivosti a odborných znalostí udržují na svých vinicích tradiční atmosféru a doplňují ji o svůj individuální přístup. Výsledkem jsou vína, která se hodí jak na společenský večer, tak i pro slavnostní rodinnou večeři.

Zdroj: webová prezentace vinařství Gmeinböck


Poysdorf je město ležící v okrese Mistelbach v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy nedaleko hranic s Českou republikou. Žije zde 5527 obyvatel. Poysdorf se nachází v pahorkatině na severu čtvrtě Weinviertel ve spolkové zemi Dolní Rakousy. Kolem města prochází dálnice A5 z Vídně k českým hranicím.