Vína z rakouského vinařství Gmeinböck

"JMÉNO GMEINBÖCK ZNAMENÁ LEHKOST A POTĚŠENÍ Z PITÍ.
ZŮSTÁVÁME VĚRNÍ SOBĚ A SVÉMU PŮVODU A VYTVÁŘÍME AUTENTICKÁ, TRADIČNÍ VÍNA S UZNÁVANOU HODNOTOU." Manuel Gmeinböck

Pro všechna vína Gmeinböck platí několik věcí: obejdou se bez zbytečného balastu, mají silný charakter a do láhve vnesou i chuť půdy. Protože v Poysdorfu mají velmi dobré lokality pro pěstování révy vinné a nezaměnitelné klima. Jejich vína se vyznačují svou nezávislostí a osobitostí.


Vína jsou k pití! Zábava a radost ze života, které si vinařství spojuje se svým řemeslem, by měly být podle jejich fylozofie hmatatelné i pro jejich zákazníky. Proto lahvují především mladá vína, která jsou konzumně zralá a která vás dobře naladí – a donutí vás mít chuť na další! Jako rodinný podnik se sídlem v Poysdorfu v srdci Weinviertelu již téměř 300 let není pro vinařství udržitelnost jen otázkou ducha doby, ale samozřejmostí. Jsou si vědomi své odpovědnosti vůči budoucím generacím. Proto pouze opatrně zasahují do přírodního koloběhu a zachovávají tak biologickou rozmanitost, což jim zase prospívá při práci na vinici.

Jestřáb, zajíc a koroptev – to jsou zvířata, která žijí mezi jejich vinicemi a inspirují vinařství k vytváření báječných vín. S velkou mírou citlivosti a odborných znalostí udržují na svých vinicích tradiční atmosféru a doplňují ji o svůj individuální přístup. Výsledkem jsou vína, která se hodí jak na společenský večer, tak i pro slavnostní rodinnou večeři.

Zdroj: webová prezentace vinařství Gmeinböck


Poysdorf je město ležící v okrese Mistelbach v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy nedaleko hranic s Českou republikou. Žije zde 5527 obyvatel. Poysdorf se nachází v pahorkatině na severu čtvrtě Weinviertel ve spolkové zemi Dolní Rakousy. Kolem města prochází dálnice A5 z Vídně k českým hranicím.