Vína z vinařství Krist

Vinařskou firmu založil vlastními prostředky Tomáš Krist v roce 1996 a navázal tím na rodinnou tradici. Od začátku si stanovil jasný cíl: stát se absolutní špičkou. Sídlí v obci Milotice nedaleko Kyjova, kde hospodaří na 12 ha vlastních vinic. Z ročníku 2000 uvedl na trh prvních pět vín, z ročníku 2001 už jich bylo patnáct. Vinařství používá jak hrozny z vlastní produkce, tak hrozny nakoupené většinou od rodinných příslušníků. Zásadou je celoroční dohled nad vinohrady, ze kterých hrozny nakupují. 

Tomáš Krist v minulých letech zmodernizoval sklep a kompletně jej vybavil nejnovější technologií nerezových tanků s řízeným kvašením. Má také novou technologii na výrobu červených vín. Kvalitní víno se podle něj bez dobré technologie dělat nedá.

Svoji pozici malého moravského vinaře vnímá Tomáš Krist jako výzvu, je přesvědčen o tom, že speciální série vín jsou cestou, jak mohou malí vinaři na trhu uspět. Jeho krédo - pouštět na trh v láhvích pouze ta vína, o kterých je přesvědčen, že pro ně udělal maximum - přineslo nejenom v poslední době řadu úspěchů. Mezi jeho největší úspěchy patří získání 9 medailí - 6 zlatých a 3 stříbrné, na soutěži VINALIES INTERNATIONALES PARIS v roce 2019, což se ještě nikomu za dobu trvání soutěže nepodařilo a získání absolutních šampionů na soutěžích GASTRONOMIC PARIS, VINS DE TERROIR a ROSÉ WINE GUIDE MONACO.

Zdroj: webová prezentace vinařství Krist


Milotice jsou obec v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji, 6 km jižně od Kyjova. Žije zde 1878 obyvatel. Od roku 2002 je členem mikroregionu Nový Dvůr. První písemná zmínka pochází z roku 1341.