Vína z vinařství Šalša

Kategorie

Vytvářet kvalitní vína, která vám budou chutnat, to je naše největší odměna. Věříme, že poctivá péče o vinohrad a každodenní práce přináší své výsledky. Ochutnejte naše víno a můžete v něm objevit svěží ovocné tóny, slunce jižní Moravy, umění našich sklepmistrů, ale také příběhy našich předků.

Tož na zdraví!  Václav Šalša

Odkaz rodinného vinařství Václav Šalša sahá první písemnou zmínkou až do roku 1796. Vinařství tak navazujeme na dlouholeté vinařské tradice. Jsou na to patřičně hrdí a toto dědictví předků je také zavazuje k tomu, aby svoji práci dělali jak nejlépe umí. A vína, která vyrábí, se právem těší z vaší přízně.

Vinice vinařství Šalša se rozkládají celkem na 13,2 ha vinic. Pěstuje odrůdy Sauvignon, Chardonnay, Tramín kořenný, Hibernal, Malverinu, Rulandské šedé, Muškát, Irsai Oliver, Pálavu, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Solaris a Laurot. Specializací je výroba přívlastkových vín, se kterými se můžete setkat i v prestižních restauracích a hotelích.

Asi každý si všimne, že etikety na lahvích tohoto vinařství jsou odlišné od ostatních vín. K tomuto odvážnému kroku je přivedla myšlenka spojit víno a umění do jedné roviny. V roce 2014 se spojili s malířem panem MICHALEM HALVOU a pečlivě vybírali jeho obrazy k jednotlivým odrůdám vín.

Vinařství Šalša je hrdým členem VOC Slovácko od roku 2019. Vína originální certifikace neboli VOC pochází výhradně z přísně vybíraných vinic daného regionu. Mají deklarovaný původ hroznů, ze kterých jsou tato vína vyráběna. VOC vína se projevují typickými vůněmi a chutěmi pro daný region. Osobité vína s originálním charakterem jsou známkou šikovnosti, péče a citu místních vinařů. Z vín vinařství Šalša byly vybrány do VOC Slovácko tyto odrůdy: Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Muškát moravský, Rulandské modré a Frankovka.

Zdroj: webová prezentace vinařství Šalša


Kyjov je město v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji na řece Kyjovce, 25 km jihozápadně od Uherského Hradiště. Je obklopeno Kyjovskou pahorkatinou, severně od města se rozprostírá pohoří Chřiby. Žije zde 11185 obyvatel. Město je centrem folklórního regionu Kyjovské Dolňácko a každé čtyři roky zde probíhá národopisná slavnost Slovácký rok.