Vína z vinařství Strapina

Kategorie

Vinařství Strapina, tj. Luboš Strapina ml. a jeho manželka MarkétkaVinařství naleznete přímo v samotném srdci Pavlova, na jedinečném vápencovém podloží svahů mýtické Pálavy, kde roste nejstarší kulturní rostlina pěstovaná člověkem - božská vinná réva, které v těchto nejteplejších místech Jižní Moravy se zelenala pod rukami Luboše pradědy Františka Strapiny již v roce 1945.

V současné době vinařství sklízí hrozny z viničních tratí o rozloze 2 ha. Přímo v obci Pavlov naleznete viniční tratě Sahara, kde roste odrůda Sauvignonu. Dále pak viniční trať Pod Pálavou, kde dozrávají hrozny Aureliusu. V obci Perná je to známá viniční trať Goldhamer, kde vinařství sklízí odrůdy Ryzlinku vlašského a Pálavy. A poslední jejich viniční tratí pojmenovanou Nad sv. Leonardem v obci Klentnice odkud můžete ochutnat třeba Veltlínské zelené.

Vinařství se zaměřujeme především na kvalitu, proto veškerou produkci vín lahvuje. V roce 2016 začínali s produkcí 10 000 lahví vín. Jejich vína přesvědčili svoji tradiční chutí a zároveň jedinečností, proto se jim daří výrobu každým rokem o 1/3 navyšovat. Protože vinařství nechce odmítnout žádného milovníka vína, vyrábí víno z hroznů, které nakupuje od důkladně prověřených vinohradníků, rodiny a kamarádů v okolí, a i díky tomu se může pochlubit prodejem 18 000 lahví za poslední rok.

Zdroj: webová prezentace Vinařství Strapina


Pavlov je obec v okrese Břeclav nacházející se na úpatí Pavlovských vrchů při pravém břehu vodní nádrže Nové Mlýny asi 8 km severně od Mikulova. Žije zde 583 obyvatel. Hlavním zdrojem bohatství obce vždy bylo vinařství. Už počátkem 17. století se zde pěstovala vinná réva na více než polovině půdy. Jedná se o vinařskou obec v Mikulovské vinařské podoblasti (viniční tratě Pod Pannama, Nad jezerem, Pod Pálavou, Slunný vrch, U Božích muk, Nová hora, Stará hora, Na výsluní, Sahara).