Vína z vinařství Sedlák

Rod Sedláků hospodaří na vlastních vinicích už po čtyři generace. Jejich předkům vždy pomáhali v práci koně a sedlák s koněm se proto stal i jejich symbolem. Znamená to pro ně poctivost v přístupu k vínům i lidem. Jejich vína jsou z odrůd typických pro tuto oblast a hroznů zdejších vinic. 

Vinařství Sedlák hospodaří ve Velkých Bílovicích už čtvrtou generaci. Pěstujeme na zdejších tratích tradiční odrůdy oblasti. Díky jejich předchůdcům ji rozumí a díky jejich zákazníkům je dělají s pochopením pro současného milovníka vín. 

Své hrozny pěstují jen na vinicích ve Velkých Bílovicích. Proto jejich vína tak krásně vyjadřují vyhlášený velkobílovický charakter. Skvělé a typické odrůdy jsou Müller, Veltlín a Zweigeltrebe.

Zdroj: webová prezentace vinařství Sedlák


Velké Bílovice jsou město v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, 10 km severně od Břeclavi. Žije zde 3889 obyvatel. Město náleží k mikroregionu Lednicko-valtický areál. První osídlení této lokality je doloženo již z neolitu, první písemná zmínka pochází z roku 1306, na město byly Velké Bílovice povýšeny v roce 2001.